Zalety kosmetyków naturalnych

Od dawna wiadomo, że w naturze uśpiony jest ogromny potencjał. Między innymi to właśnie dlatego naturalna pielęgnacja i ekologiczny styl życia stały się zauważalnie bardziej popularne. Jednak to nie tylko kwestia mody, czy ogólny trend. Wiąże się to głównie ze wzrostem świadomości w kwestiach zdrowia i dbania o środowisko. Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z zalet i pozytywnego wpływu naturalnych kosmetyków.

Składniki przyjazne dla skóry

W obecnych czasach uniknięcie chemii w życiu codziennym stanowi spore wyzwanie. Dziennie na naszą skórę może trafiać nawet 515 szkodiwych chemikaliów! Stosowanie kosmetyków naturalnych może znacznie ograniczać ich ilość. Kosmetyki na bazie naturalnych składników pozbawione są konserwantów, SLS (Sodium Lauryl Sulfate), silnych detergentów, silikonów oraz barwników i aromatów. Dzięki temu zwiększamy pewność, że stosując je nie podrażnimy skóry.

Ponadto oleje roślinne zawarte w naturalnych kosmetykach swoją budową przypominają lipidy występujące w naszej skórze. Oleje zostaną więc przez nią efektywniej wykorzystane.

W zgodzie ze środowiskiem i zwierzętami

Składniki wykorzystywane do produkcji kosmetyków naturalnych pozyskuje się w sposób przyjazny dla środowiska. Przy uprawie potrzebnych roślin nie stosuje się sztucznych nawozów ani środków do ich ochrony. Kosmetyki są także przyjazne zwierzętom. Produktów nie testuje się na naszych braciach mniejszych. Oprócz tego skład w większości przypadków jest w 100% wegański.

Dla każdego

Ze względu na uniwersalność zastosowania są to kosmetyki, które mogą być stosowane przez całą rodzinę. Nawet przez dzieci. Poza tym tylko niektóre produkty dzielą się na takie przeznaczone dla kobiet czy dla mężczyzn. Kosmetyki naturalne można też stosować do każego typu skóry. Niezależnie od stanu naskórka. Są doskonałym sprzymierzeńcem w walce m.in. z przesuszeniami, podrażnieniami, stanami zapalnymi i wieloma innymi problemami skórnymi, a nawet ze zmarszczkami!

 

PONADTO:

  • Przenikają w głębsze warstwy naszego naskórka
  • Wnikają w głąb skóry o wiele lepiej niż ich syntetyczne odpowiedniki
  • Ich regularne stosowanie przynosi długoterminowe efekty
  • Posiadają wysoko skoncentrowane składniki aktywne
  • Wspierają naturalne procesy zachodzące w skórze
  • Wzmacniają naturalną barierę ochronną i usprawniają pracę gruczołów łojowych