Ubichinol & ubichinon, dwa koenzymy Q10 i ich działanie

Nie stanowi tajemnicy fakt, że w miarę upływu czasu kondycja i stan naszej skóry ulegają pogorszeniu. Traci ona swoją elastyczność, pojawiają się zmarszczki i przebarwienia. Wpływ na to ma wiele różnych czynników (m.in. nieprawidłowa dieta, promieniowanie słoneczne, często także alkohol i inne używki).

Na ratunek przychodzi tutaj koenzym Q10. Występuje on w dwóch formach.
Forma aktywna, czyli zredukowana (ubichinol) wykazuje działanie antyoksydacyjne oraz służy jako silny przeciwutleniacz. Ze względu na swoją postać ma wyjątkowe zalety zdrowotne i jest wchłaniany znacznie lepiej niż utleniona forma (ubichinon), który jest prooksydantem.

Niezwykłą zaletą koenzymu są zdolności naprawcze – nie tylko przeciwdziała negatywnym zmianom, ale jest też w stanie je niwelować. Ponadto jako antyoksydant ma właściwości antynowotworowe. Udowodniono, że wnika on do skóry właściwej przez warstwę naskórka. Jego działanie nie jest więc tylko powierzchowne. W komórkach i tkankach wykazuje właściwości przeciwzapalne.

Zakres działania koenzymu Q10:

  • spowalnia procesy starzenia się,
  • zabezpiecza przed niedotlenieniem komórek – poprawia dotlenienie i możliwości regeneracyjne skóry,
  • chroni komórki zabezpieczając je przed niszczącym wpływem wolnych rodników,
  • odtruwa komórki z toksyn,
  • przyczynia się do zwiększenia skuteczności bariery ochronnej naskórka,
  • poprawa jędrności i elastyczności skóry,
  • zapobiega pojawianiu się zmarszczek i spłyca te, które już powstały na naszej skórze,
  • wspomaga regenerację komórek przy występowaniu stanów zapalnych i ran,
  • chroni kolagen i elastynę przed degradacją

Zawartość tej drogocennej substancji w kosmetyku przeznaczonym do pielęgnacji wspomaga przyswajanie pozostałych składników preparatu. Poza tym dzięki jego działaniu skóra nie traci kwasu hialuronowego, który ma wpływ na nawilżenie oraz zdrowy wygląd cery. W  kremach/serach pod oczy dodatek koenzymu powoduje zmniejszanie widoczności drobnych zmarszczek. Przyczynia się także do wygładzenia skóry pod oczami, która w tych okolicach jest bardziej delikatna oraz poprawia nawilżenie i koloryt skóry (w tym także zasinienia pod oczami).

Jest substancją bezpieczną do użytku, dobrze wchłanianą i  przyjazną dla skóry. Jednocześnie chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak: promieniowanie słoneczne, wiatr, mróz. Może być stosowany w pielęgnacji każdej cery, nawet wrażliwej czy atopowej, ponieważ nie wywołuje żadnych skutków ubocznych w postaci reakcji alergicznych czy podrażnień. Ponadto wspomaga leczenie bielactwa, dzięki stymulacji działania mitochondriów oraz jest stosowany w leczeniu łuszczycy, ze względu na wcześniej wspomniane działanie antyoksydacyjne.

W ofercie byROSA znajduje się olejek do zadań specjalnych i must have w kosmetyczce każdej kobiety (zwłaszcza po 30 roku życia). Olejek przeciwzmarszczkowy do twarzy z koenzymem Q10 i witaminą E. Już po kilku tygodniach regularnej aplikacji może poprawić elastyczność skóry, łagodzić podrażnienia a nawet redukować drobne zmarszczki i rozjaśniać przebarwienia. Nadaje skórze jedwabistą gładkość wyczuwalną już po pierwszym użyciu.
W pewnym stopniu chroni też przed działaniem promieni słonecznych, a więc pełni rolę filtra UV!

Skomentuj

Your email address will not be published.