Płyn do dezynfekcji rąk byROSA – PRZEBADANY, BEZPIECZNY

Płyn antybakteryjny i wirusobójczy byROSA to łatwy sposób do dezynfekcji skóry dłoni bez użycia wody i mydła. Płyn antybakteryjny i wirusobójczy do rąk, warto mieć zawsze przy sobie. Sprawdza się podczas podróży, w pracy, w szkole lub na spacerze do mycia rąk przed konsumpcją posiłku, lub po skorzystaniu z toalety. Skuteczny płyn antybakteryjny i wirusobójczy do rąk powinien mieć określony skład. Tego typu produkt można wykonać samodzielnie w domu.

Płyn antybakteryjny I wirusobójczy byROSA pomaga utrzymać higienę dłoni na właściwym poziomie.  Skuteczne płyny dezynfekujące otrzymują pozwolenie wydawane przez Urząd Rejestracji Wyrobów Medycznych, Produktów Biobójczych i Produktów Leczniczych. Otrzymane upoważnienie zostaje nadane po przeprowadzeniu wnikliwych badań płynu dezynfekującego, które są ukierunkowane na poznanie właściwości biobójczych w stosunku do konkretnych szczepów chorobotwórczych drobnoustrojów.
Nasz nr pozwolenia 0867/TP/2020 wydany przez Departament Rejestracji i Oceny Dokumentacji Produktów Biobójczych – 
Zobacz pozwolenie.

Płyn antybakteryjny do rąk ma za zadanie zmniejszyć liczbę bakterii i wirusów na powierzchni dłoni, a tym samym uchronić przez zakażeniem

Płyn  antybakteryjny i wirusobójczy byROSA można stosować samodzielnie, gdy istnieje potrzeba umycia dłoni, ale nie ma dostępu do wody i mydła. Co ważne, nie wymagają spłukiwania i wycierania dłoni w chusteczkę. Płyn antybakteryjny do rąk można również użyć po tradycyjnym umyciu rąk, aby mieć większą pewność, że zostały pozbawione szkodliwych patogenów. Stosując płyn antybakteryjny po użyciu wody z mydłem, należy pamiętać o dokładnym osuszeniu dłoni ręcznikiem papierowym, alby resztkami wody nie rozcieńczyć płynu dezynfekującego. Znacznie obniży to jego skuteczność działania żelu antybakteryjnego.

Czas mycia rąk za pomocą Płynu antybakteryjnego i wirusobójczego byROSA powinien wynosić min. 30-60 sekund, ponieważ działanie substancji biobójczych nie jest natychmiastowe. Ręce należy umyć dokładnie, aby precyzyjnie dotrzeć do trudno dostępnych zakamarków jak przestrzenie między palcami, czy opuszki palców. Zdezynfekowane dłonie powinny być suche.

Płyn antybakteryjny, aby wykazywał się odpowiednią skutecznością, musi zawierać substancje o działaniu antybakteryjnym i antywirusowym o odpowiednim, efektywnym stężeniu. Skład płynów i żeli antybakteryjnych dostępnych w drogeriach opiera się o alkohol etylowy (alkohol denat, etanol), który jest bardzo skutecznym środkiem dezynfekującym. Im wyższe stężenie etanolu, tym lepsze działanie żelu antybakteryjnego, ale i silniej drażniące. Za skuteczne i bezpieczne uważa się stężenie 60-70 procent. Takich wartości należy szukać na opakowaniu żelu antybakteryjnego. Płyn antybakteryjny i wirusobójczy byROSA zawiera w swoim składzie 70% etanol, co daje gwarancję skuteczności preparatu!

Korzystając regularnie z płynu antybakteryjnego, warto pamiętać o równie częstym stosowaniu preparatów odżywczo-nawilżającym na skórę.

Według danych WHO, aż 70 procent zatruć pokarmowych i zakażeń, wynika z niewłaściwej i nieprawidłowej higieny dłoni. W ciągu dnia dotykamy rękoma mnóstwa rzeczy i powierzchni, które pokryte są niewidzialną warstwą bakterii, wirusów i grzybów oraz innych drobnoustrojów. Są to klamki, poręcze w środkach komunikacji miejskiej, kierownica samochodu, telefon, blaty stołu, drzwi, torba, plecak…

W wyniku kontaktu znajdujące się na nich drobnoustroje przenoszą się na dłonie, a za ich pośrednictwem dostają się w okolice twarzy i ust. To łatwa droga zakażenia. Aby się przed nim uchronić, można ograniczyć kontakt z zanieczyszczonymi powierzchniami (co jest niemożliwe), lub zadbać o lepszą higienę dłoni. To właśnie powinno być priorytetem!