Pielęgnacja ciała po opalaniu

Nawilżanie skóry po opalaniu należy zacząć od letniego prysznica, który zmyje sól morską, piasek, pot, a także pozostałości naniesionego kilka godzin wcześniej kremu z filtrami. Tylko wtedy skóra będzie gotowa wchłonąć aktywne składniki zawarte w preparatach nawilżających i regenerujących. Sprawdź, jak pielęgnować skórę po opalaniu i jakiego rodzaju kremy skutecznie ukoją spieczoną skórę.

Co zrobić, by skóra nie schodziła po opalaniu i nie piekła za każdym razem, kiedy chcemy założyć ubranie? Zabezpieczyć ją przed oparzeniem słonecznym (bo łuszcząca się skóra to nic innego jak efekt oparzenia) kremem z filtrem. Jednak nawet gdy posmarujemy skórę preparatem ochronnym, jest podrażniona po opalaniu i wymaga nawilżenia.

Po opalaniu niezbędny jest balsam o lekkiej konsystencji, który złagodzi niekorzystne skutki działania promieni słonecznych, ukoi podrażnienia i zaczerwienienia, wygładzi skórę i zapobiegnie jej łuszczeniu, a także pomoże zachować jej elastyczność i sprężystość oraz przedłuży trwałość opalenizny.  Po opalaniu pomocne będą  kosmetyki zawierające witaminy A, E i C – przeciwutleniacze neutralizujące wolne rodniki i hamujące proces starzenia się skóry.

Tutaj polecamy Wam nasze oliwki byROSA

– Organiczna oliwka – bogata w witaminy,

– Oliwka morelowa ze złotem – rozświetli opalona skórę,

– Oliwka migdałowo-morelowa –  odżywi i wygładzi,

– Naturalna oliwka z awokado – działa przeciwstarzeniowo.

Pamiętaj, że skóra może wchłonąć tylko określoną ilość składników aktywnych, dlatego nie nakładaj bardzo grubej warstwy oliwki.  Pamiętaj o nocy, gdyż w tym czasie skóra najlepiej się regeneruje.
My polecamy kąpiel z dodatkiem oliwki, bo wtedy unikamy pocierania dłońmi  po opalonej skórze.

Pamiętaj, że oliwki najlepiej nanieść dopiero po letnim prysznicu (z użyciem delikatnych środków, bez zawartości mydła) i delikatnym osuszeniu skóry. Prysznic spłucze resztki soli morskiej, a także pot, piasek i wcześniej naniesiony krem z filtrem, który może zapychać pory skórne. Tak przygotowana skóra łatwiej zareaguje na nawilżające i regenerujące składniki kosmetyku.

Domowe sposoby na nawilżenie skóry:

  • Opaloną skórę możesz schłodzić zimnymi okładami z produktów mlecznych np. ze zsiadłego mleka, maślanki czy jogurtu. Kefir, maślanka czy zsiadłe mleko, m.in. dzięki zawartości białka i witamin: A, D i E, zregenerują zniszczony słońcem naskórek. Wystarczy na zaczerwienioną skórę nałożyć okłady z gazy nasączonej kefirem lub zsiadłym mlekiem. Do złagodzenia oparzeń słonecznych nie używaj słodkiej maślanki lub jogurtu, ponieważ cukier może tylko zaostrzyć stan zapalny skóry.
  • Sprawdzonym sposobem jest także woda mineralna z dodatkiem soku z cytryny lub soku z ogórka. Można ją stosować jako mgiełkę do ciała lub jak tonik. -P o l e c a my-
    Ponadto ogórek jest bogaty w antyoksydanty i witaminę C, dzięki czemu znakomicie chroni i odżywia skórę. Wystarczy przyłożyć plasterki do zmienionych chorobowo miejsc i pozostawić na 30 minut. Delikatny sok z ogórka sprawdzi się szczególnie na oparzonej skórze twarzy.
  • Sok z aloesu przyśpieszy regenerację skóry i zapobiegnie jej złuszczaniu. Sok z liści aloesu zawiera enzymy przyśpieszające regenerację naskórka, saponiny o działaniu ściągającym i myjącym oraz aloektynę, która działa przeciwzapalnie. Ponadto aloes aktywizuje fibroblasty (komórki tkanki łącznej), które są odpowiedzialne za gojenie się skóry. By złagodzić poparzenia słoneczne, wystarczy nasączyć gazę schłodzonym sokiem z aloesu i przyłożyć do skóry na 15 minut.
  • Regenerująca kąpiel z wodą, 2 litrami tłustego mleka, 2 łyżkami oliwy i łyżki miodu. Po 15 minutach kąpieli nie spłukuj ciała, tylko wyjdź z wanny i jedynie delikatnie osusz je ręcznikiem.- P o l e c a m y-
  • Kurkuma. Hindusi posypują kurkumą plastry opatrunkowe, aby przyśpieszyć proces gojenia się skóry. Wierzą bowiem, że kurkuma, a konkretnie zawarta w niej kurkumina, zabija białka, które sprzyjają rozwojowi anormalnego zapalenia skóry i organizmu.