Domowe sposoby na podrażnioną skórę pod pachami

Domowe sposoby na podrażnioną skórę pod pachami

Skóra pod pachami jest bardzo wrażliwa i wymagająca. Jednorazowe namydlenie i spłukanie piany nie wystarczy do usunięcia bakterii. Najlepiej powtórzyć czynność 2-3 razy i zamiast żelu do kąpieli użyć naturalnego i antybakteryjnego mydła. Suche, ciemne plamy można skutecznie usunąć za pomocą peelingu lub soku z cytryny.

Masło do ciała i jego cudowna moc

Masło do ciała i jego cudowna moc

Masło do ciała potrafi zdziałać cuda w przypadku suchej lub delikatnie przesuszonej skóry. W składzie najczęściej posiadają bogactwo naturalnych składników, olejów i maseł. Ekspresowo regeneruje, ujędrnia oraz dogłębnie nawilża. Uwielbiany produkt podstawowej pielęgnacji osób, które kochają kosmetyków stworzone z surowców roślinnych.

Idealny prezent – Kosmetyk naturalny

Idealny prezent – Kosmetyk naturalny

Mamy połowę grudnia i każdy z nas zadaje sobie pytania takie jak: „Co kupić mamie?” „Z czego ucieszy się siostra?” „Czego brakuje mojemu mężowi?”. Jak zatem zrobić prezenty świąteczne bliskim i nie zwariować? Przede wszystkim usiąść na spokojnie :-)

Olejki eteryczne, tym pachnie raj

Olejki eteryczne, tym pachnie raj

Olejki eteryczne można używać jako: Aromaterapia lub miejscowo na skórę (Działanie niektórych olejków może być bardzo silne i wiele z nich podrażnia skórę, dlatego przed użyciem olejku eterycznego trzeba go rozcieńczyć olejkiem bazowym. Najczęściej jest to któryś z olejów roślinnych, np. kokosowy lub oliwa z oliwek. Przyjmuje się, że najlepsze proporcje to 1 kropla olejku eterycznego do 6 kropli oleju). Można także doustnie.

Korzystny wpływ złota na skórę

Korzystny wpływ złota na skórę

Przez wielu złoto uważane jest za zbędny luksus i kojarzy się głównie z bogactwem, wysokim statusem społecznym i władzą. Jednak nie bez powodu znalazło ono szerokie zastosowanie m.in. w medycynie, kosmetologii, medycynie estetycznej, elektronice czy też stomatologii. Niektóre jego właściwości były znane już w czasach starożytnych. Królowa Kleopatra podobno codziennie nakładała na twarz złotą maseczkę, która pozwoliła jej zachować jędrną i młodą cerę. Również starożytni chińscy lekarze wykorzystywali złoto m.in. do leczenia ospy.

Soda nie tylko w kosmetyce

Soda nie tylko w kosmetyce

Większość z nas kojarzy go pewnie z białym proszkiem używanym najczęściej w kuchni. Skąd on się bierze? Do celów przemysłowych pozyskiwany jest z kopalnianego minerału zwanego sodą śnieżną. Po wydobyciu jej z głębokości należy ją rozgnieść, wymyć i podgrzać. Tak otrzymany produkt trzeba jeszcze rozpuścić w wodzie i dodać do tego dwutlenek węgla. Dopiero wytrącone kryształy, które przechodzą jeszcze przez płukanie, a następnie suszenie, trafiają do sklepów pod nazwą soda oczyszczona.

Wodorowęglan sodu NaHCO3 w kosmetyce

Wodorowęglan sodu NaHCO3 w kosmetyce

Wodorowęglan sodu swoje zastosowanie ma m.in. jako dodatek do żywności czy też jako produkt pochłaniający wilgoć i zapachy. Stosuje się go w medycynie, ale również w kosmetyce! Jest on częstym składnikiem kosmetyków naturalnych, produkowanych ręcznie. W głównej mierze pełni funkcje pomocnicze - zmiękcza wodę, reguluje pH, zwiększa rozpuszczalność innych związków przyspieszając poniekąd ich przenikanie w głąb skóry.

Wpływ zapachu na nasze samopoczucie

Wpływ zapachu na nasze samopoczucie

Dzięki milionom receptorów znajdujących się w ludzkim nosie jesteśmy w stanie odbierać od 2,5 do nawet 5 tysięcy różnych zapachów! Już dawno temu ludzie zauważyli, że zapachy mogą istotnie wpływać na samopoczucie i wykorzystywali to na różne sposoby. Praktycznym zastosowaniem zapachów w celach medycznych zajmuje się aromaterapia. Wykorzystuje ona olejki eteryczne, by na różne sposoby wpływać pozytywnie na kondycję psychiczną i fizyczną człowieka. Zapachy odgrywają w naszym życiu bardzo ważną rolę. Poprawiają humor, oddziałują na poczucie komfortu, apetyt, a także na postrzeganie drugiej osoby. Mają wpływ na nasze reakcje w różnych sytuacjach życiowych.

Ubichinol & ubichinon, dwa koenzymy Q10 i ich działanie

Ubichinol & ubichinon, dwa koenzymy Q10 i ich działanie

Nie stanowi tajemnicy fakt, że w miarę upływu czasu kondycja i stan naszej skóry ulegają pogorszeniu. Traci ona swoją elastyczność, pojawiają się zmarszczki i przebarwienia. Wpływ na to ma wiele różnych czynników (m.in. nieprawidłowa dieta, promieniowanie słoneczne, często także alkohol i inne używki).

Olejowanie ciała

Olejowanie ciała

O kremowaniu czy balsamowaniu ciała z całą pewnością słyszał każdy. Kto z nas nie posiada w swojej łazience kremu lub balsamu... Jednak poza tymi zabiegami istnieje jeszcze coś takiego jak olejowanie ciała. Tutaj już pewnie sytuacja wygląda nieco inaczej. Niektórzy na pewno kojarzą oliwki używane przez nasze babcie i mamy. Są one też popularne w pielęgnacji niemowląt. Jednak nie każdy korzysta z tych kosmetyków na co dzień. Może być to lekko zaskakujące, ponieważ olejowanie praktykowano przecież już w starożytności. Oleje były używane m.in. w Egipcie czy Indiach, a ciała greckich olimpijczyków przed igrzyskami smarowano oliwą.